четвер, 12 листопада 2015 р.

Цікаві факти про очі

Цікаві факти про очі
1) Кришталик ока — єдине утворення організму, що не має кровоносних судин і живиться тільки через очну рідину.
2) У людини через око надходить близько 90% інформації з навколишнього світу.
3) Людське око розрізняє всього сім основних кольорів – червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Але крім цього, очі звичайної людини здатні розрізнити до ста тисяч відтінків, а очі професіонала (наприклад художника) до мільйона відтінків!
4) Занадто вузький одяг негативно впливає на зір! Вона порушує кровообіг, а це позначається на очах.
 5) Людина — єдина істота, що має білки очей ! Навіть у мавп очі зовсім чорні.
6)  Чхнути з відкритими очима неможливо!
7) Райдужна оболонка очей як і відбитки пальців людини повторюються у людей дуже рідко. Це вирішили використовувати! Поряд із звичайним паспортним контролем , в деяких місцях діє пропускний  пункт , що визначає особу людини по райдужній оболонці його очі.
8) Застереження: Коли зір працює з великими навантаженням , то настає загальна перевтома організму , що рівносильно стресу. Звідси — і головні болі і відчуття втоми. Очі тих , хто працюють з комп’ютерами , напружені сильніше , ніж у працюючого з друкованим текстом.
9) Око повертається 6 очними м’язами. Вони забезпечують рухливість очі у всіх напрямках. Завдяки чому , ми швидко фіксуємо одну точку предмета за одною , оцінюючи відстань до предметів .
10) Для 99 відсотків людей, необхідність в окулярах вперше виникає між 43 і 50 роками.
11) Ми моргаємо близько 15,000 раз в день. Моргання надзвичайно важлива функція наших очей, так воно допомагає усунути будь-яке сміття з поверхні ока, продезінфікувати і покрити очі свіжою сльозою.
12) Нормальна форма ока у більшості людей — еліпсоїд. Однак у 40% дорослих форма оче ближче до кулі діаметром близько 24 мм, у новонародженого — близько 18 мм. Маса очного яблука дорослої людини складає близько 8 г, у новонародженого — близько 3.
13) Діаметр очного яблука майже не змінюється з віком. Тому очі у дітей здаються такими великими.
14) Однією з ознак краси народ майя вважав косоокість. Щоб навмисно розвинути її, дитині на рівні очей прив’язували каучукову кульку.
15) Існує версія, що пірати та інші моряки надягали пов’язку на око, щоб у темряві знявши пов’язку бачити добре другим, адаптованим до пітьми оком.
16) Очі ніколи не мерзнуть. Це тому, що вони не мають нервових закінчень, чутливих до холоду. 17) Найпростіша гімнастика для очей: «Метелик». Часто-часто поморгайте. Виявляється, перед монітором очі лінуються і перестають моргати, а це шкодить нашому зору.
18) Психологи з’ясували, що нас приваблює в незнайомих людей. Виявляється найчастіше нас приваблюють блискучі очі, що випромінюють будь-які емоції.
19) Комп’ютерами майбутнього можна буде керувати рухами очей. А не мишею і клавіатурою, як зараз. Вчені Лодндонского коледжу розробляють технологію, яка дозволить стежити за рухом зіниці і аналізувати механізм людського зору.

20) При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному.

Немає коментарів:

Дописати коментар