Нетипові для решти видів риб гострі як бритва зуби піраньї можуть досягати розміру від 15 до 40 мм. При цьому коли верхні і нижні зуби змикаються, між ними не залишається просвіту. Тому піранья за секунду може відірвати від жертви шматок м’яса і почати атакувати знову.
Сила укусу піраньї щодо загального розміру і ваги риби в порівнянні з будь-яким іншим тваринам планети неймовірно велика. Укус піраньї буде навіть сильніше укусу вимерлого тиранозавра: щелепи піраньї чинять тиск в 30 разів більше її власної ваги.
Велика зграя піраній може за кілька хвилин обглодать велика тварина вагою до 600 кг. Але ці хижі риби ніколи не нападуть, якщо будуть ситими. Деяку частину раціону піраній складають також водорості.
Були зафіксовані випадки, коли піраньї кусали людей. Але ці події не стали масовим явищем, тому кровожерливість піраній по відношенню до людей перебільшена. Проте укуси піраній можуть завдати серйозної шкоди людині.
Піраньї насправді є санітарами річок, адже насправді вони очищають річки від падали і хворих тварин. Вони є одним з важливих ланок біологічної ланцюжка Амазонії і рятують місцеве населення від епідемій, які виникали б кожен раз після повеней, якби ці риби не очищали воду від розкладається плоті.
У світі налічується близько 40 видів піраній. Проте їх точна кількість невідома, оскільки до цих пір йдуть суперечки про їх класифікації, на основі аналізу ДНК відкриваються все нові види.
Доісторичний предок піраній Megapiranha paranensis був розміром близько 1 метра і володів силою укусу від 1240 до 4749 ньютонів. Це означає, що метрова мегапіранья могла щелепами утримати тварину вагою в півтонни і дробити броню і панцирі.
Колего дякую, за корисну інформацію
ВідповістиВидалитиДякую за відгук.
Видалити